THE JAPANESE SPITZ CLUB CHAMPIONSHIP SHOW
JUDGE: MR TIM BALL                 25 SEPTEMBER 2021
ENTRY 70/74

 

—  Name, Title

Class1. (2) Minor Puppy Dog
1. Mrs T Pittock Cheechako Aurelius
2.  Mrs D Turner Mayumi’s Perfect Prince
Class 2. (1:1) Puppy Dog
Absent
Class 3. (4) Junior Dog
1.  Mrs & Miss J Smith Snowshoes The Beez Kneez
2.  Mrs D Prout  Kessaku Bobby Dazzler
3.  Mrs D Turner  Glamglow’s Full Of Charm At Mayumi
4.  Mrs S Johnston  Mayumi’s Hopes And Dreams
Class 4. (1) Yearling Dog
1.  Ms S Warren  Kessaku Hugo Boss
Class 5. (6)  Graduate Dog
1.  Ms A Benoist  Kumotta Elite
2.  Miss L Chester  Tawvale Fubuki At Camylaw
3.  Mrs T Parnham  Nanpantan Shiro Hoshi At Nimsfeilde
4.  Mrs T Church  Sanyinko Winter Star
5.  Master R Hook Anlemar Noble Tadashi Of Mayumi
Class 6.  (3) Post Grad Dog
1.  Mrs K Chudley Kabocha Peter Pan JW
2.  Mrs T Church  Sanyinko Winter Star
3.  Mr & Mrs Draper  Tawvale Genshi
Class 7. (9:3) Limit Dog
1.  Mr & Mrs Aston & Mrs A Bowen  Glamglow’s Mr Perfect
2.  Miss Z King  Glamglow’s Wish Upon A Stat For Zurramad
3.  Mrs & Miss Ferry  Glamglow’s Dare To Dream For Ferrybelle
4.  Mr & Mrs Draper  Tawvale Chiko
5.  Miss E Armstrong  Llwyni Perfect Illusion For Owlander
Class 8. (11:1) Open Dog
1.  Mr & Mrs Aston & Mrs A Bowen Ch.Glamglow’s Charming As Ever 
2.  Mrs S Bliss  Ch.Charney Chandresh  
3.  Mrs & Miss Smith   Kessaku Chilli Pepper At Snowshoes
4.  Mrs & Miss Ferry  Dunlin’s Quando Of Houndbrae With Ferrybelle 
5.  Mrs D Serginson  Ch.G;amglow’s Bowl Me Over At Midaras
Class9. (4:1)  Veteran Dog
1. Mrs T Pittock Int. Ch.Cheechako Kristofferson
2.  Mrs D Serginson  Gordorna Amazing Star At Midaras
3.  Mrs Z North  Tawvale Taishita 

Dog CC - Ch. Glamglow’s Charming As Ever
Res DCC – Ch.Charney Chandresh
Best Puppy Dog – Cheechako Aurelius

 

Class 10. (3) Minor Puppy Bitch
1.  Miss L Fraser  Tawvale Koyo
2.  Miss L Chester Camylaw Superhero
3.  Miss L Mott & Mr M Newton  Anlemar Ozzy Flozzy (NAF)
Class 11. (2)  Puppy Bitch
1.  Mrs A Gibson  Kireina Beautiful Dreamer At Kaiaki
2.  Mrs T Church  Sanyinko Christmas Angel
Class 12. (3:1)  Junior Bitch
1.  Miss L Jones  Glamglow’s Perfect Senorita Of Llwyni
2.  Mrs T Church  Sanyinko Christmas Angel
Class 13. (2:2) Yearling Bitch
Absent
Class 14. (4:1) Graduate Bitch
1.  Ms A Benoist  Kumotta Double Trouble
2.  Mrs D Turner  Mayumi’s Follow The Dream
3.  Miss L Mott & Mr M Newton  Anlemar Ozzy Fozzy 
Class 15. (3:3) Post Grad Bitch
Absent
Class 16. (5:1)  Limit Bitch
1.  Mr & Mrs Aston & Mrs A Bowen Glamglow’s Precious Gem
2.  Mrs D Prout  Kessaku Spice Up Your Life
3.  Mrs D Turner  Mayumi’s Mysterious Girl
4.  Mrs & Miss J Smith  Kessaku Va Va Voom At Snowshoes
Class 17. (9) Open Bitch
1.  Mrs T Church Int Ch.Ir. Ch. Sanyinko Silver Spirit
2.  Mrs D Turner Glamglow’s All That Glitters At Mayumi
3.  Mr & Mrs Aston & Mrs A Bowen  Glamglow’s Butter Me Up
4. Mrs S Bliss  Charney Picture Perfect
5.  Mrs T Pittock  Anlemar Thumbelina Of Cheechako
Class 18. (2:1) Veteran Bitch
1.  Miss L Chester  Chezzay’s Morning Mist At Camylaw


Bitch CC – Int. Ch. Ir.Ch. Sanyinko Silver Spirit
Res. BCC – Glamglow’s All That Glitters At Mayumi
Best Puppy Bitch – Kireina Beautiful Dreamer At Kaiaki

Best In Show – Tanya Church – Int.Ch.Ir.Ch.Sanyinko Silver Spirit
Res BIS & BOS – Richard, Kennedy & Adell – Ch.Glamglow’s Charming As Ever
Best Puppy In Show – Alison Gibson – Kireina Beautiful Dreamer At Kaiaki
Best Veteran In Show – Tracey Pittock’s Int. Ch.Cheechako Kristofferson